Статут громади

СТАТУТ
територіальної громади селища Бабинці та
села Буда-Бабинецька Бородянського району
Київської області

Територіальна громадаселища Бабинці та села Буда-Бабинецька  Бородянського району Київської області є основним носієм функцій і повноважень місцевого самоврядування, які нею здійснюються як безпосередньо, так і через органи місцевого самоврядування.

Територіальна громадаселища Бабинці села Буда-Бабинецька складається з громадян України, які постійно проживають у межах селища та села  та добровільно об’єднались в одну територіальну громаду, які діють як суб’єкти права власності та на підставі Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” можуть утворити відповідні органи місцевого самоврядування.

Членами територіальної громади є також громадяни інших країн та особи без громадянства, які протягом останніх 5 років проживають на території села.

ПРЕАМБУЛА

Ми, депутати Бабинецької селищної  ради V скликання, діючи від імені та в інтересах територіальних громад селища Бабинці   та села Буда-Бабинецька, об’єднані єдиною долею та розуміючи свою відповідальність за долю селища та села перед сьогоденням та майбутнім, реалізуючи право кожної людини та гідні умови життя, безпечне довкілля, вільний розвиток особистості, поважаючи пам’ять наших предків, бажаючи зберегти і далі розвивати духовний, культурний, науковий, промисловий потенціал села, забезпечити його процвітання та благоденство, приймаємо цей Статут.

Цей Статут, відповідно до Конституції України і законів України, закріплює систему місцевого самоврядування селища  форми та порядок здійснення місцевого самоврядування територіальною громадоюселища Бабинці та села Буда- Бабинецька  функції і повноваження органів та посадових осіб місцевого самоврядування селища Бабинці та села Буда-Бабинецька , статус органів самоорганізації населення.

Місцеве самоврядування в селах селища Бабинці   та села Буда- Бабинецька(надані для мети цього Статуту використовується – місцеве самоврядування) – це визнане та гарантоване державою право та реальна знатністьтериторіальної громади сіл самостійно або під відповідальність органів та посадових осіб сільського самоврядування вирішувати питання сільського значення в межах Конституції України і законів України.

Селищне  самоврядування здійснюється територіальною громадою безпосередньо або органами місцевого самоврядування.

[button color=”blue” size=”medium” link=”/wp-content/uploads/2015/11/STATUT_GROMADI_BABINETs.docx” icon=”fa-download” target=”false”]Завантажити статут[/button]