ПРОЕКТ: Порядок проведення громадського обговорення з питань добровільного об’єднання територіальних громад та добровільного приєднання до територіальних громад міст обласного значення
ПРОЕКТ
ЗАТВЕРДЖЕНО
Рішенням Бабинецької селищної ради
від _______ 2018 року № __________
ПОРЯДОК
проведення громадського обговорення з питань
добровільного об’єднання територіальних громад та добровільного приєднання до територіальних громад міст обласного значення
1. Цей Порядок визначає вимоги, організацію і процедуру проведення громадського обговорення з питань добровільного об’єднання територіальних громад та добровільного приєднання до територіальних громад міст обласного значення відповідно до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» (далі – громадське обговорення).
2. Громадське обговорення проводиться у формі громадського слухання. Під час громадського обговорення може проводитися одне або більше громадських слухань.
3. Ініціює проведення громадського слухання Бабинецький селищний голова.
4. Розпорядження про проведення громадського слухання повинне містити інформацію про:
– питання, що виносяться на обговорення (порядок денний);
– цільову аудиторію (жителів окремого населеного пункту чи громади в цілому);
– дату та час проведення; – місце проведення;
– осіб, відповідальних за проведення громадського слухання;
– строк та спосіб оприлюднення розпорядження про проведення громадського слухання.
5. Розпорядження про проведення громадського слухання оприлюднюється шляхом розміщення на інформаційних стендах чи у інший спосіб, встановлений таким розпорядженням, не пізніше як за три дні до проведення громадського слухання. Додатково можуть вживатися інші заходи для інформування цільової аудиторії, у тому числі в день проведення громадського слухання.
6. Участь у громадському слуханні є добровільною. Ніхто не може бути примушений до участі чи неучасті у громадському слуханні. Громадське слухання є повноважними незалежно від кількості його учасників.
7. До початку громадського слухання особа, відповідальна за його проведення, проводить реєстрацію учасників. Підставою для реєстрації є документ, який посвідчує особу та дає можливість встановити вік та місце проживання учасника слухань.
8. Право голосу на громадському слуханні мають дієздатні громадяни України, яким на день його проведення виповнилося 18 років та які зареєстровані у межах відповідного населеного пункту чи територіальної громади. Рішення громадського слухання приймається шляхом рівного, особистого, вільного та відкритого голосування більшістю голосів присутніх.
9. Бабинецький селищний голова чи особа, відповідальна за проведення громадського слухання, відкриває громадське слухання, інформує про питання для обговорення, організовує вибори головуючого на громадському слуханні та секретаря громадського слухання. Головуючий та секретар обираються з числа учасників громадського слухання, що мають право голосу. Головуючий керує ходом проведення громадського слухання, забезпечує додержання порядку та послідовності розгляду питань. Секретар здійснює підрахунок голосів та веде протокол громадського слухання.
10. Головуючий протягом двох робочих днів з дня проведення громадського слухання подає Бабинецькому селищному голові підписаний протокол громадського слухання, у якому зазначаються:
– дата та місце проведення громадського слухання;
– імена головуючого та секретаря;
– кількість та імена учасників (загалом та з правом голосу);
– питання, що виносилися на слухання;
– узагальнений зміст виступів осіб, що взяли участь в обговоренні;
– результати голосування;
– рішення, прийняте за результатами слухань.
Селищний голова А.О. Купраш